Whatsapp: 0531 484 83 32
Telefon : 0531 484 83 32
nakliyat-hakkinda.webp

NAKLİYAT HAKKINDA

NAKLİYAT NEDİR?

Nakliyatın tanımı sözlükte taşıma işlemi olarak geçmektedir. Daha uzun anlamına bakarsak taşınması gereken eşya ve eşyaların çeşitli araçlarla bir yerden başka bir yere aktarımıdır. Nakliyat yapan kişi, kurum yada şirketlerin belediye ve ilgili bakanlıklardan gerekli iznleri alması gerekmektedir.

hakkında

İzinleri tam olmadan bu işlemi gerçekleştiren kişi ve kurumlar nakliyat sırasında oluşabilecek olumsuz durumlarda sizi maddi anlamda zarara uğratabilir. Bu yüzden eşyalarınızı bir nakliye işlemine vermeden önce nakliyatçı kişilere izinlerini sormanız ve mallarınızı sigortalamalırını istemeniz sizin en doğal hakkınızdır. 

NAKLİYE İŞLEMİ NASIL OLMALIDIR?

HAZIRLIK

hazırlık

   Nakliye işlemi oldukça zahmet ve dikkat isteyen bir faaliyet olup gerekli izinler almış eğitimli profesyonel kişi, kurum veya şirketler tarafından yapılmalıdır. Nakliye gerçekleşmeden önce nakliye edilecek eşyalar önceden belirlenmeli ve kontrol edilmelidir. Bu işlem nakliyenin düzenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi açısından çok önemlidir. Planlı yapılan bir nakiye sizin maddi anlamda hiçbir zarara uğramamanızı sağlar. Nakliye işlemini planlayan kişi eşyaların boyut ve adetine göre gerekli malzemeleri ekibi ile birlikte getirmelidir. Bu malzemeler;

  • karton,
  • plastik yada metal kutular,
  • baloncuklu nalyon poşet,
  • çeşitli ipler ve bantlardan oluşmaktadır. Gerek görülen yerlerde şirketler büyük hacimli tam korumalı kutular tercih etmektedir.

FAALİYET

faaliyet

    Tüm bu planlama yapımından sonra saha ekibi ekip liderinin talimatları ile çalışmalarına başlar.

  • Eşyalar özenle paketlenir ve daha sonra karışmaması için kutu yada poşet üzerine isimleri yazılır.
  • Kırılabilecek eşyalara kırmızı uyarılar yapıştırılarak ekstra önlem alınır ve daha fazla dikkat edilir.
  • Paketleme işleminden sonra eğer üç ve üzeri katlardan taşınacak ise asansörlü araç ile balkondan veya camdan, zemine yakın katlarda ise merdivenden ekip çalışanları ile dikkatli bir şekilde nakliye aracına taşınır.
  • Nakliye aracına özenle yerleştirme yapılmalıdır. Bunun nedeni olarak eşyaların zarar görmemesi gösterilebilir, çünkü eşyalar arasında oluşacak bir boşluk onun devrilmesine ve zarar görmesine sebep olabilir. Gerektiği yerde ip yardımıyla veya daha büyük araçlar ile bu işlem gerçekleştiriliyor ise demir direk kolonlarla eşyalar sabitlenmedir.
  • Bu işlemler yapıldıktan ve her şeyden emin olunduktan sonra yola çıkılarak eşyalar taşınır. Dilerse eşya sahipleri sizi araba ile takip edebilir yada nakliye aracı ile özel izin ile seyahat edebilir.

TESLİM

teslim

    Eşyaların teslim edilecek noktasına gelindiğinde hazırlıklar yapılır. Yine üç kat ve üzeri bir binada ise asansör kurularak taşıma işlemi gerçekleştirilir. Saha ekibi eşya sahibinin zaman kaybetmemesi açısından eşyaları sahibinin istediği şekilde konumlandırmalıdır. Yani iş oldu bittiye asla getirilmemelidir. En son işlem olarak ise eşyalar sahibi ve ekip lideri ile birlikte kontrol edilip herhangi eksik olmadığından emin olunmalı ve hasarsızlık tespiti yapılmalıdır. Bu şekilde gerçekleştirilen nakliyeler büyük oranda kusursuz gerçekleşmektedir. Kusursuz gerçekleştirilen nakliyat müşteri memnuniyeti için önemli olup, müşteri memnuniyetini kendisi için misyon kabul eden şirketler içinde ayrı bir öneme sahiptir. 

İletişim İçin Arayın :  0531 484 83 32

www.amblem.com/wp-content/uploads/2019/12/Whats... :    0531 484 83 32