Whatsapp: 0531 484 83 32
Telefon : 0531 484 83 32
konyaaltinakl-ye.webp

ANTALYA'DA KONUT SATIŞLARI ARTTI

Son zamanlarda ülkemizdeki konut fiyatlarının artışa geçmesi ile birlikte yatırımcılar ve konut fiyatları daha fazla artmadan almak  isteyen vatandaşlarımızın komtlara büyük bir ilgisi başlamıştır. Bütün yurtta artan konut satışları şehrimizde de son bir kaç yıldır oldukça artmıştır. 

atkonut

Güncel bir durum olan Rusya-Ukrayna savaşı ile güvenli bir bölge ve yaşamak için gerekli tüm imkanlara sahip olan Antalya'ya taşınmak zorunda kalmıştır. Bu durumlar üzerine şehrimizde konut satışla gözle görülür bir şekilde artış göstermiştir. 

Bu durum üzerine Antalya konut satışları, Antalya'da yeni yapılan konutlar, Antalya konut nakliyatları hakkında sizler için bilgilendirme yazısı düzenledik. Daha fazla bilgi almak için sitemizde bulunan numaralı arayarak merak ettiklerinizi bizlere sorabilrisiniz. 

ANTALYA KONUT SATIŞLARI

antkonut2

Dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan Antalya'da son zamanlarda artan konuş satışları yeni konutların yapılmasına zemin hazırlamıştır. Bu güzel şehire taşınmak isteyen vatandaşlarımzın yanı sıra, turistik ve ticari anlamda ziyarete gelen yabancı uyruklu kişiler, buradan ayrılmak istemeyip konutlar almıştır. Bazı olumsuz durumlar da ( savaşlar, deremler vs.) şehrimizedeki konut satışlarının artmasında etkili olmuştur.

Türkiye’de turizmin başkenti Antalya’da 2021 yılındaki toplam konut satışları içinde yabancılara satış oranı yüzde 18,6 oldu. 2020’de bu oran yüzde 12,1 idi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, TÜİK tarafından açıklanan 2022 yılı Şubat ayı konut istatistiklerini değerlendirdi.

Antalya’da şubat ayında 4727 adet konut satışı gerçekleştiğini, 1099 konutun yabancılar tarafından satın alındığını belirten Çetin, “Antalya’da şubatta konut satışları bir önceki şubat ayına göre yüzde 27,68 artarak 4 bin 727 adet ile Türkiye ortalamasının yaklaşık 7 puan üzerinde gerçekleşti” dedi.

antkonut4

Yapılan araşırmalarına göre vatandaşlarımızın ve yabancı uyruklu kişilerin;

 • Güvenilir olduğu için
 • Yaşınalabilir ve güzel olduğu için
 • Deprem bölgesinden uzakta olduğu için
 • Savaş bölgelerinden uzakta olduğu için
 • Denizi olduğu için

Gibi nedenlerle Antalya'yı tercih etmektelerdir. Ülkemizde artan konut fiyatları nedeniyle bazı yatırımcılarda bu satışları etkilemiştir. Bu konuda en çok şehrimizin Konyaaltı, Lara, Muratpaşa ve Döşemealtı bölgeleri tercih edilmektedir. 

ANTALYA'DA YENİ YAPILAN KONUTLAR 

antkonut3

Konut satışarında ki artış mütahit ve şirketlerinde dikkatini çekmiştir. Durum böyle olunca şirketler yeni yeşam alanları için harekete geçerek yeni konutlar inşa etmiştir ve gnümüzde de bu inşa işlemlerinde tüm hızıyla devam etmektedir. 

Yurt dışından gelen yabancı uyruklu kişiler yani yapılara daha çok ilgi göstermektedir. Antalya çok geniş ve düz bir arazi üzerinde olduğu için yeni konutlar için rahatlıkla alan tahsis edilmektedir. Son zamanlarda;

 • Lara (Muratpaşa)
 • Kepez
 • Döşemealtı
 • Alanya 
 • Side 

Gibi ilçelelerde talpeler üzerine yeni konutlar inşa edilmiştir. Yeni konutlar kısa süre içinde inşşatları bitmeden satılmaktadır. Durum bu şekilde oluncada Antala'da güvenilir nakliyat yapan firmalar aranmaktadır. Oluşan talepler yeni nakliyat firmalarını doğursada insanlar geçmişi olan güvenilir firmaları tecih etmektedirler. 

ANTALYA'DA KONUT NAKLİYATLARI 

antkonut4

Artan ve çığ gibi büyüyen konut satışları ile beraber nakliyat işlemi günümüzde önem kazanmıştır. Antalya'nın en güvenilir nakliyat şirketi olan Gizers Nakliyat tüm nakliyat ve taşınma işlemlerinizde sizlere hizmet etmekten mutluluk duyacaktır. 

Her alanda nakliye hizmeti sağlayan firmamız yeni hayatınıza başlarken nakliye işlemini sizler için dert olmaktan çıkartmakta ve başlayacağınız yeni yaşamınıza rahat bir şekilde adapte olmanızı hızlandırmaktadır. 

Gizers Nakliyat olarak sizlere;

 • Evden eve nakliyat hizmeti
 • Villa ve malikane nakliyat hizmeti
 • Asansörlü nakliyat hizmeti

ile müşterilerilerimizin konutlar arası geçişlerini sağlamaktayız. Taşındığınız adres ne olursa olsun Antalya içi tüm nakliye işlemlerinizde yanınızdayız. Denieyimli ve güvenilir peronellerimiz ile birlikte eşyalarınızı sigortalıyor ve taşınma sırasında oluşabilecek olumsuz durumlardan kenimizi sorumlu sayıyoruz. 

Sizlerde yeni bir yaşam alanına güvenle taşınmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. 

Gizers Nakliyat, önem taşıyoruz... 

İLETİŞİM

Gizers Nakliyat olarak bizlere günün her saati sitemizde bulunan canlı destek ekibimze yazarak anında bilgilendirme alabilir merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan telefon numaramız ve mail adresimiz ile bizlere ulaşarak nakliyat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

İletişim İçin Arayın :  0531 484 83 32

www.amblem.com/wp-content/uploads/2019/12/Whats... :    0531 484 83 32